Forklift Ehliyeti

Manlift ehliyeti

tavan vinci ehliyeti

Kepçe

operatörlük belgesi

Gebze

ekskavatör

iş makineleri ehliyet kursu

gebze forklift ehliyeti

dilovası forklift ehliyeti

istanbul forklift ehliyeti

yalova forklift ehliyeti

köprülü tavan vinci

gebze manlift ehliyeti

gebze manlift

dilovası manlift ehliyeti

körfez iş makineleri ehliyeti

izmit forklift ehliyeti

loder yükleyici

jcb

iş güvenliği

src

serdümen

BEKO LODER KAZICI VE YÜKLEYİCİ

Paletli ve lastik tekerlekli yükleyicileri ve ataşmanlarını kullanarak, çeşitli malzemeleri yükleme, taşıma, tünel kazma vb. işlemleri yerine getiren araçlardır. Eskavatör ekskavatör Excavator, Traxcavator, Loderler, skrayper(scraper), kanal kazıcılar, lastikli ve paletli iş makineları.

Ağırlıklı olarak;

Boru ve kablo döşenecek kanalların açılmasında, kanal kazılmasında ,inşaat sektöründe zeminlerin kazılması ve taşıyıcı araçlara yüklenmesi v.b. işlerde kullanılmaktadır İş Kanununa göre kazıcı yükleyici kullanan kişilerin İş Makinesi Operatör belgesi alması zorunludur.

Operatörlük belgesi olmadan bu iş makinesini kullanan operatör ve kullanmasına izin veren firma yetkilileri hakkında Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı yetkililerince cezai işleme çarptırılmaktadır. Bu gibi olumsuz durumlardan etkilenmemek için kazıcı yükleyici türü iş makinesini mutlaka yetkili (belgeli) operatörler tarafından sevk ve idare edilmesi gereklidir.

18 yaşını doldurmuş, En az ilkokul diploması olan, kanunun 41 inci maddesi (e) bendinde sayılan T.C.K. Maddelerinden mahkumiyeti olmayanlar ve iş makinesi kullanmasına engel teşkil etmeyecek sağlık problemi olmayanlar başvuru yapabilir.

Bu belgeyi almak için kursiyer yazılı sınava tabi olur. Başarılı olması halinde uygulama sınavına girer ve bu sınavda da başarı göstermesi halinde İş Makinesi Operatörlük Belgesi almaya hak kazanır.

Sınavda başarılı olan kursiyerlere 2918 Sayılı Trafik Kanunun 42.maddesine göre Milli Eğitim Bakanlığı'na Bağlı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Tarafından Onaylanan İş Makinesi Operatörlük Belgesi verilir.

Hacı Halil Mah. Atatürk Cad. No: 55/5 Gebze - KOCAELİ
0 262 643 20 23 - 24 / 0 532 527 73 85
info@gebzeismakineleri.com
©Telif Hakkı Özel Gebze İş Makineleri Kursu